"Casa Milà" (Будинок Міла)

         "Casa Milà" (Будинок Міла). Барселона, Іспанія 
Відомий багатьом як Міла (що означає "кам'яний кар'єр"), будинок є одним з творінь архітектора Антоні Гауді в його улюбленому місті Барселона. Споруду будували у стилі каталонського модернізму. Вона стала об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1984 році. 



Картинки по запросу "Casa Milà" (Будинок Міла). Барселона, Іспанія
Будинок Міла — житловий будинок спроектований архітектором Антоніо Гауді для промисловця Пере Міла і його дружини та побудований у Барселоні в 1906-1910 роках. Це одна з визначних пам'яток каталонської столиці та найбільш зрілий і останній «світський» проект цього архітектора. Кам’яниця Міла, як задумав Гауді, мала бути відповіддю на брак цікавих будинків у місті. З погляду на презентабельність (будівля має вигляд потужного скелястого блоку) жителі Барселони назвали його Ля Педрера, що означає Каменярня.
Картинки по запросу "Casa Milà" (Будинок Міла). Барселона, Ð†ÑÐ¿Ð°Ð½Ñ–ÑУ цьому проекті Гауді не використовував, або використовував мінімально, прямі лінії. Тому фасад будівлі нагадує схвильоване море. Виглядає важко і монументально хоч зведена з тонких вапнякових плит. Балкони прикрашають унікальні ковані з заліза балюстради у формі дикої гущавини. Прикрасами головного фасаду є також спеціально розміщені птахи, які мають створювати враження таких, що готуються до відльоту. Всередині будівлі видно, якого значення Гауді надавав деталям; кожна стеля має власну гіпсову форму. Заслуговують уваги також численні мозаїки і столярка. На даху архітектор створив димарі що формою нагадують дим. Проект цієї будівлі Гауді став новаторським для свого часу. У будинку продумана система природної вентиляції, що дозволяє відмовитися від кондиціонерів. Міжкімнатні перегородки у кожній з квартир будинку можна переміщати на свій розсуд, є підземний гараж. Будівля представляється собою залізобетонну конструкцію з тримальними колонами без тримальних і опорних стін. Усі вікна кімнат виходять на вулицю або у внутрішній двір кварталу, а вікна господарських приміщень і кімнат прислуги виходять в три внутрішніх дворики.













Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Головна сторінка